یکتا فناوری ابریشم

تاریخچه

کارخانه تولیدی یکتا فناوری ابریشم با اسم اختصاری یکتافا زیر مجموعه (گروه بن ناصر) بزرگترین تولید کننده منسوجات خانگی در شرق کشور با ظرفیت سالیانه 200000 عدد بالش و 200000 بسته انواع ملحفه و کاور لحاف و تکمیل، دوخت و بسته بندی 1000 تن حوله از سال 1369 مشغول به کار بوده و از سال 1392 با تکمیل و بهره برداری خطوط جدید تولید در شهرک صنعتی فن آوری های برتر مشهد وارد مرحله ای نوین در تولید و تکمیل منسوجات خانگی کشور شد.

این کارخانه اکنون با تکیه بر تکنولوژی بالای تولید و دانش متخصصین متعهد و مجرب موفق به کسب سهم عمده ای از بازار های داخلی و باز کردن بازار های صادراتی گردیده.

نمایشگاه ها

یکتافا پیوشته به جهت معرفی محصولات خود به مصرف کنندگان، در اکثر نمایشگاههای داخلی و خارجی شرکت می نماید و جدیدترین محصولات خود را به معرض نمایش می گذارد و به عنوان یکی از ارکان برگزاری نمایشگاهها به شمار می رود. کسب عنوان غرفه برتر در نمایشگاه بین المللی هتل داری و صنایع وابسته در مشهد و بسیاری نمایشگاههای دیگر نیز از افتخارات یکتافا می باشد.

یکی دیگر از توانمندی های یکتافا دارا بودن بزرگترین فروشگاه و نمایشگاه دائمی منسوجات خانگی کشور(1200 متر مربع) در مشهد میباشد.همچنین داشتن تیم تخصصی برگزاری نمایشگاه که متشکل از افراد متخصص در زمینه های ساخت غرفه، اجرای سازه، تزئینات داخلی و برگزاری نمایشگاه از امکانات مؤثر این گروه می باشد، به همین دلیل همواره غرفه یکتافا در شمار غرفه های برتر در اکثریت قریب به اتفاق نمایشگاه هایی که تاکنون برگزار شده، قرار گرفته است.

بزرگترین تولیدکننده منسوجات خانگی در شرق کشور (از دیدگاه ظرفیت تولید)

در حال حاضر یکتافا با ظرفیت تولید تعریف شده خود در زمینی به مساحت 9000 متر مربع و زیربنای 8000 متر مربع (واحد تولید و واحد بازرگانی) بزرگترین در شرق کشور و سومین در ایران در زمینه تولید و تکمیل منسوجات خانگی محسوب می شود

اولین تولیدکننده منسوجات هتلی در کشور

این مجتمع با تولید انواع لحاف های خام-سفید ومات وایت سفارشی جهت هتلها، سازمانها و ارگانهای دولتی و خصوصی معتبر در سراسر کشور توانسته است تا جایگاه خود را در صنعت هتلداری و توریسم نیز پایدار و محکم نماید. تأمین منسوجات خانگی هتل های پنج ستاره مشهد و صادرات برای نیروهای UN در افغانستان و هتلهای عراق طی سالهای 1385 تا 1394 گواهی است بر این مدعا.

استراتژی یکتافا

مدیران و کارکنان یکتافا با تکیه بر خداوند متعال، تأمین نیاز جامعه برای خواب بهتر و بهینه و استفاده از منسوجات خانگی در منزل و هتل ها را هدف خود می دانند و در این راستا با تولید و فروش انواع لحاف، روتختی، تشک، بالش، حوله و… تمام توان خود را در راه تأمین این نیاز و ارائه محصولاتی سالم، زیبا، باکیفیت، همگام با تکنولوژی روز دنیا و قیمت مناسب به کار می برد.

این کارخانه برای توسعه کیفیت و کمیت محصولات خود و حفظ سهم خود در بازار و حضور فعال در بازار های منطقه ای و بین المللی، خردگرایی و دانایی محوری، مشتری مداری، رعایت اصول اخلاقی و انسانی، حفظ محیط زیست و رفتار مسئولانه در قبال کارکنان، سهامداران، مشتریان، رقبا و جامعه را اصول حاکم بر رفتار خود می داند.

تمرکز بر توسعه همه جانبه منابع انسانی و حفظ اعتماد مشتریان، حفظ سلامت محصولات با به کارگیری دانش روز و خدمت بی منت به ذی نفعان یکتافا، اصولی هستند که برای تولید محصولاتی با کیفیت همواره سرلوحه برنامه ریزی ها و تصمیم گیری های یکتافا می باشد.

بهبود مستمر در تولید و بازرگانی که امکان رشد و توسعه در آینده را تضمین می کند همواره سرلوحه امور است، بعضی از ابزار های بهبود مستمر شامل: بازنگری مدیریت، تحلیل اقدامات اصلاحی، فعالیتهای پیشگیرانه، ممیزی داخلی و رضایت مشتری می باشند.

کارکنان و مدیران یکتافا با اعتقاد به پیوسته بودن و مستمر بودن فرآیند بهبود تمام تلاش خود را برای استقرار سیستمهای مدیریتی در جهت تضمین فرآیند بهبود به کار می برند و در این راستا با استقرار سیستمهای مدیریتی ISO مانند سیستم مدیریت کیفیت، سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت، سیستم برنامه ریزی تعمیرات پیشگیرانه TPM، سیستم مدیریت کیفیت جامع TQM، نظام آراستگی 5S و… از این ابزار ها استفاده میکنند تا تضمین کنند که مأموریت یکتافا همواره در حال انجام است.

توانمندی و مزایای یکتافا

یکتافا با احترام به سلیقه و نیاز مشتریان، رضایت مشتری را فاکتور اصلی کیفیت محصول خود می داند و در این راستا با تولید محصولات متنوع، سبُک و زیبا در طرحها و رنگ های مختلف، با در نظر گرفتن سلایق مشتریان در بازار های هدف، سعی نموده است تا لبخند رضایت را بر لبان مصرف کنندگان نهایی خود شاهد باشد.

یکتافا علاوه بر استفاده از توان و تخصص نیرو های متخصص خود، با تکیه بر تکنولوژی روز دنیا و استفاده از روش تولید لحاف با الیاف بدون رزین و تولید بالش با تکنولوژی میکروفایبر و استفاده از حوله با استاندارد ملی ایران و بهره گیری از علم و تجربه کارشناسان بزرگ جهان در عرصه تولید منسوجات خانگی توانسته است نظر مصرف کنندگان و کارشناسان ایران را به خود جلب کند.

این شرکت مجهز به کلیه امکانات لازم جهت تولید انواع لحاف، بالش، تشک، تکمیل و بسته بندی انواع حوله پالتویی و ابعادی از ابتدا تا انتها است. وجود واحد های طراحی و مدل سازی، بسته بندی، واحد تحقیق و توسعه، واحد کنترل نهایی و QC و… از مزیتهایی است که باعث می شوند تا یکتافا قدرت انعطاف و تغییر سریع متناسب با نیاز های بازار را دارا باشد.

طراحی

یکتافا دارای یکی از توانمندترین واحد های طراحی در ایران می باشد. استفاده از کارشناسان مجرب و سیستم های به روز نرم افزاری و سخت افزاری در کنار یکدیگر باعث شده است واحد طراحی به یکی از سرمایه های اصلی تولید تبدیل شود.

تیم طراحان این واحد با انجام مطالعات دقیق به روز صنعت منسوجات خانگی جهانی و در نظر گرفتن سلیقه ایرانی و در صادرات سلیقه مقاصد صادراتی، توانسته است ضمن پاسخ به سلیقه های گوناگون، به عنوان پیشرو و رهبر در بازار ایران و کشور های همسایه مطرح باشد به نحوی که بسیاری از تولید کنندگان داخلی و حتی خارجی از مشورت های یکتافا در زمینه طراحی بهره می برند.

از دیگر امتیازات واحد طراحی یکتافا امکان طراحی و آماده سازی محصول سفارشی مربوط به هتلها، اذارات و موسسات دولتی و خصوصی در کوتاهترین زمان ممکن است.

افتخارات

یکتافا توانسته است در طی سالهای فعالیت خود، با بهره گیری از آرمانهای بلند مدیران و تخصص نیرو های متعهد و کار آزموده، افتخارات بسیاری چون: اولین صادر کننده منسوجات خانگی خراسان رضوی و واحد منتخب نمونه اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت در سال 1393 و واحد مورد تایید و منتخب گروه هتلهای قصر- گروه هتلهای الماس- اداره تشریفات آستان قدس رضوی و بسیار دیگر از سازمانها و هتلهای ایران باشد.

همچنین حامی فرزندان موسسه گلستان علی (ع) بزرگترین موسسه هیات امنایی نگهداری فرزندان بی سرپرست در کشور یکی از افتخارات این گروه می باشد.

مدیریت یکتافا

تحمل بار سنگین و دشوار تولید و بازرگانی در عرصه بازار های پیچیده جهانی، با زیرساخت های نابسامان کشورمان که میراث آشفتگی صده های اخیر تاریخ این مرز و بوم است، کاری است بزرگ که جز از عهده بزرگ مردان و زنان با غیرت این خاک بر نمی آیند.

مدیران این گروه که شرکتی خانوادگی است و پیشینه ای 60 سال دارد با گذشته ای پر افتخار در عرصه تولید و تجارت و با اراده ای استوار برای ساختن ایرانی آباد و آزاد، از همان لحظات آغازین کار، آینده ای پر افتخار را برای آن ترسیم و در این راه تلاش های بی وقفه و تدابیر بی نظیری را به نمایش گذاشتند تا الگو و چراغ راهی برای جوانان این مرز و بوم باشند. این مردان و زنان خستگی ناپذیز عرصه صنعت و بازرگانی، تمام تلاش خود را برای همسو کردن فرهنگ کار با آموزه های فرهنگ والای دین مبین اسلام به کار بستند و در این راه با ارائه الگوی عملی از روش مدیریت اسلامی توانسته اند در بازرگانی و تولید به یکی الگو های مثال زدنی کشور تبدیل شوند.

ثمره این تلاش ها، امروزه بوجود آوردن کار آفرینی مستقیم برای 80 نفر و غیر مستقیم 800 نفر در کشور عزیزمان ایران می باشد که کار آفرینی در شرایط فعلی کشور وظیفه ای میهنی و دینی برای توانمندان کار در این مرز و بوم بوده و برای رسیدن به آن هیچگاه از پای نخواهند نشست.

فهرست